Yaşam Koçluğu

HAYATINIZDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER YAPMAK,GELECEĞE UMUTLA BAKMAK,HAYATINIZDAKİ KISIR DÖNGÜLER VE AYNI KADERİ DEĞİŞİK VERSİYONLARLA YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ.,UMUTLARINIZIN HAYELLERİNİZİN GERÇEK OLMASINI İSTİYORSANIZ..(yada hayelleriniz yoksa geleceğe dair endişeleriniz varsa,umutlarınız yıkıldıysa,yaşama sevincinizi yitirdiyseniz…) ARTIK.. BİR PROFESYONEL KOÇ İLE ÇALIŞMA VAKTİNİZ GELMİŞ DEMEKTİR.. yaşam koçluğu,kariyer koçluğu,öğrenci koçluğu,aşk ilişki koçluğu,spiritüel (ruhsal) koçluğu,yönetici koçluğu,sporcu koçluğu vb. ile hizmetinizdeyiz Yaşamınızın değişmesini istiyor olabilirsiniz ya da hayatınızın bazı alanlarında değişiklik yapmak istiyor olabilirsiniz. Belki de şu ana kadarki her şeyden memnunsunuz hayatınızla ilgili ama gelin görün ki artık bazı sıçramalar yapmak gerekiyor. Geçmişin izlerinden de kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Hayatınıza ve kendinize dair farkındalıklar yaşamak, biraz daha önünüzü, geleceğinizi net görmek, kendinize vakit ayırmak ve ayna tutmak istiyor olabilirsiniz.
Belki de kafanız son zamanlarda çok karıştı ve netliğe ihtiyacınız var ya da insanlarla yoğun iletişim içinde olduğunuz bir mesleğiniz var (öğretmenlik, satış, danışmanlık, eğitmenlik, insan kaynakları, yöneticilik vs…) ve işleyeceğinden emin olduğunuz bir yönteme ihtiyaç duyuyorsunuz, yeni düşünme şekillerini öğrenmeyi seviyor da olabilirsiniz. Koçluk yaşamın tüm alanlarında gelişim ve değişim için en etkili süreçtir. YAŞAM KOÇLUĞU Koçluk kişinin bugün nerede olduğuna, yarın ne yapmak ve nerede olmak istediğine dair kişisel farkındalığı arttırarak bir yol haritası belirler.
Koç, bu yol boyunca kişinin kendi içsel gücünü kullanması, potansiyelinin farkına varması, performansını geliştirmesi, istediği yönde değişmesi ve gelişmesi için yargısız ve sınırsız bir ortam yaratır. Koçluk, profesyonel bir diyalogtur, bu bakış açısından kişi tam ve bütündür, ihtiyacı olan tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabileceği en iyi tercihleri yapmıştır ve potansiyelleri vardır.
Koçluk kişinin anlamlı ve net hedefler belirlemesinde, hedeflerinin kendi değer ve vizyonuna uygun olmasının tespitinde ve bu hedeflere doğru etkin adımlar atarak gelişmesinde, kişisel nitelik ve yeteneklerinin keskinleşmesinde en etkili süreçtir. Koçluk sizi yönlendirmek yerine doğru sorularla kendi cevaplarınızı bulmanızı ve doğru kaynaklara yönelmenizi sağlar. Motivasyon ve yaratıcılığı artırır. Tüm bu süreçte koçluk geleceğe ve çözüme odaklı ilerler. Nedenlerden çok nasıllar önem kazanır. Koçluk performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir.Yaşam Koçluğu Koçluk değişim arzusunu süratle harekete geçirip sonuca ulaştırır Olmak istediğiniz yere profesyonel koçluk hizmeti ile kısa sürede ulaşabilirsiniz Hedeflerinizi bulmanıza ve hedefe sistematik olarak ulaşmanızı sağlar Association for Coaching International Etik Kuralları çerçevesinde hizmet alırsınız.